PIERWSZY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

Mocą Uchwały Nr XXXVI/924/21 Rady Miasta Gdańska z dnia 27.05.2021 r. został utworzony Zespół Przedszkolny nr 1 z siedzibą 80-107 Gdańsk, Malczewskiego 31, w którego skład weszły: Przedszkole nr 2 i Przedszkole nr 22.

Dzieci przyjęte do Przedszkola nr 2 będą funkcjonowały w budynku tego przedszkola.

Prosimy o przygotowanie dzieciom wstępnych wyprawek przedszkolnych:

Dla dzieci trzyletnich, urodzonych w okresie od 01.04.2018 do 31.12.2018 rozpoczynających edukację w przedszkolu:

  • koc o długości 2 m i szerokości 160 cm, złożony wzdłuż na pół (wymiar złożonego koca: 2 m/ 80 cm) i powleczony w poszewkę – poszewka podpisana

  • poduszka 40 cm/40 cm w poszewce - poszewka podpisana

  • piżamka z krótkim rękawem – podpisana

  • kapcie na białej (jasnej) podeszwie, na przylepce, nie sznurowane i nie na inne (metalowe) zapięcia – podpisane. Dzieci uczą się samodzielnego zakładania kapci i nie należy im tego utrudniać kupując obuwie z trudnym zapięciem.

  • podpisany worek z ubraniem na zmianę: 5 par majteczek, 5 par skarpetek, 3 pary legginsów, 3 wygodne bluzeczki (T-shirty),

  • kolorowanka do malowania- podpisana.

Pościel może być również zakupiona w sklepie jako gotowy komplet. Zwracamy uwagę na fakt, że w salach jest bardzo ciepło i nie ma potrzeby kupowania czy przygotowywania grubej pościeli i ciepłych piżamek.

Do przedszkola nie dajemy pampersów. Dzieci trzyletnie z nich już nie korzystają.

Ubiór dziecka ma być wygodny i łatwy do założenia, więc uprzejmie prosimy o zwykłe t-shirty i legginsy, a nie koszule czy bluzeczki na guziki, spodnie z suwakami, których dzieci nie potrafią zapiąć.

Nie przynosimy również picia i jedzenia, gdyż dzieci są zaprowiantowane. Wodę do picia dostają na życzenie w ciągu całego dnia.

Nie dajemy dzieciom zabawek, by nauczyły się korzystać ze wspólnych przedszkolnych i nie nosiły (nie pilnowały) przyniesionych z domu zabawek w rękach przez cały dzień. Wolne rączki są gotowe do podejmowania każdego działania

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią nie przynosimy przyborów do mycia zębów.

Dla dzieci czteroletnie i trzyletnich (urodzonych w okresie od 01.01.2018 do 31.03.2018) rozpoczynających edukację w przedszkolu:

  • kapcie na białej (jasnej) podeszwie, na przylepce – podpisane

  • worek z ubraniem na zmianę: 5 par majteczek, 5 par skarpetek, 3 pary leginsów, 3 bluzeczki.

Dzieci cztero, pięcio i sześcioletnie kontynuujące edukację w przedszkolu:

  • kapcie na białej (jasnej) podeszwie, na przylepce – podpisane

  • worek z ubraniem na zmianę: wg doświadczenia z ubiegłego roku

Nie przynosimy żadnych materiałów plastycznych. Wszystkie potrzeby w tym zakresie zostaną omówione na zebraniu z rodzicami w połowie września (jeśli będzie to możliwe) lub opublikowane na stronie www i tablicach ogłoszeń poszczególnych grup.

Przyprowadzamy dzieci do godz. 8:00, a odbieramy najwcześniej o godz. 14:00. Dzieci jedzą posiłki wspólnie i zachęcane są do spożywania wszystkich podawanych potraw, ucząc się spożywania ich w określonym czasie. Nie da się osiągnąć tych celów, jeśli dzieci będą przyprowadzane indywidualnie, po godz. 8:00 i odbierane przed godziną 14:00. Pamiętajmy, że wspólne posiłki motywują niejadków, a stosowane pochwały zachęcają do próbowania surowych warzyw, owoców, różnorodnych zup przez pozostałe dzieci.

Organizacja oddziałów przedszkolnych:

Gr. I – dzieci trzyletnie

Gr. II – dzieci trzy i czteroletnie

Gr. III – dzieci czteroletnie

Gr. IV – dzieci pięcioletnie

Gr. V – dzieci pięcio i sześcioletnie.

Do przedszkola przyprowadzamy tylko zdrowie dzieci, zgłaszamy wszystkie choroby zakaźne, w tym wszawicę, a po przebytej chorobie zakaźnej konieczne jest zaświadczenie od lekarza, że dziecko jest zdrowe i może chodzić do przedszkola. Nieobecności dzieci zgłaszamy telefonicznie lub pocztą elektroniczną każdego dnia, najpóźniej do godz. 8:00.

Godzina przyprowadzania i odebrania dziecka z przedszkola jest odnotowywana w dzienniku przez nauczycielkę i na tej podstawie naliczana jest opłata za pobyt dziecka w przedszkolu. Dziecko odebrane nie może ponownie wrócić do przedszkola i przebywać w nim bez kontroli nauczycielek.

Opłaty za przedszkole wnoszone będą na indywidualne rachunki bankowe (osobno za żywienie, osobno za pobyt w przedszkolu). Już w pierwszych dniach września otrzymacie Państwo kwoty do zapłaty. Należności należy regulować tylko i wyłącznie przelewami, w nieprzekraczalnym terminie do 10 dnia każdego miesiąca.

Rezygnacja z przedszkola lub zmiana godzin pobytu dziecka w przedszkolu następuje z pierwszym dniem następnego miesiąca tylko i wyłącznie na podstawie pisemnego wniosku rodziców, skierowanego do dyrektora placówki.

Ze względu na dynamikę przyrostu zachorowań na COVID-19 w naszym województwie przygotowujemy procedury, które umożliwią dzieciom, rodzicom i pracownikom przedszkola bezpieczne funkcjonowanie. Stosowanie masek i środków dezynfekujących przez rodziców i osoby odbierające dzieci będzie obowiązkowe.

Prosimy nie przesyłać pocztą elektroniczną upoważnień. Należy je przynieść w pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu i oddać osobie dyżurującej. Grupę należy wpisać na miejscu w przedszkolu, po sprawdzeniu na listach.