PIERWSZY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

Mocą Uchwały Nr XXXVI/924/21 Rady Miasta Gdańska z dnia 27.05.2021 r. został utworzony Zespół Przedszkolny nr 1 z siedzibą 80-107 Gdańsk, Malczewskiego 31, w którego skład weszły: Przedszkole nr 2 i Przedszkole nr 22.

Dzieci przyjęte do Przedszkola nr 2 będą funkcjonowały w budynku tego przedszkola.

Prosimy o przygotowanie dzieciom PAKIETU NA START

Dla dzieci trzyletnich rozpoczynających edukację w przedszkolu:

  • koc o długości 2 m i szerokości 160 cm, złożony wzdłuż na pół (wymiar złożonego koca: 2 m/ 80 cm) i powleczony w poszewkę – poszewka podpisana

  • poduszka 40 cm/40 cm w poszewce - poszewka podpisana

  • kapcie zapinane na przylepce, niesznurowane i nie na inne (metalowe) zapięcia – podpisane

  • podpisany worek z ubraniem na zmianę: majteczki,  skarpetki,  legginsy, wygodne bluzeczki (T-shirty), spodenki dresowe (do szafki w szatni)

Pościel może być również zakupiona w sklepie jako gotowy komplet. Zwracamy uwagę na fakt, że w salach jest bardzo ciepło i nie ma potrzeby kupowania czy przygotowywania grubej pościeli.

Do przedszkola nie dajemy pampersów. Dzieci trzyletnie z nich już nie korzystają.

Ubiór dziecka ma być wygodny i łatwy do założenia, więc uprzejmie prosimy o zwykłe t-shirty i legginsy, a nie koszule czy bluzeczki na guziki, spodnie z suwakami, których dzieci nie potrafią zapiąć.

Nie przynosimy również picia i jedzenia, gdyż dzieci są zaprowiantowane. Wodę do picia dostają na życzenie w ciągu całego dnia.

Dla dzieci czteroletniech rozpoczynających edukację w przedszkolu:

  • kapcie  na przylepce – podpisane

  • worek z ubraniem na zmianę (do szafki w szatni)

Dzieci cztero, pięcio i sześcioletnie kontynuujące edukację w przedszkolu:

  • kapcie na przylepce – podpisane

  • worek z ubraniem na zmianę: wg doświadczenia z ubiegłego roku

Nie przynosimy żadnych materiałów plastycznych. Wszystkie potrzeby w tym zakresie zostaną omówione na zebraniu z rodzicami we wrześniu.

Dzieci przyprowadzamy do godz. 8:00, a odbieramy od godz. 14:00. Dzieci jedzą posiłki wspólnie i zachęcane są do spożywania wszystkich podawanych potraw, ucząc się spożywania ich w określonym czasie. Nie da się osiągnąć tych celów, jeśli dzieci będą przyprowadzane indywidualnie, po godz. 8:00. Pamiętajmy, że wspólne posiłki motywują niejadków, a stosowane pochwały zachęcają do próbowania surowych warzyw, owoców, różnorodnych zup przez pozostałe dzieci.

Do przedszkola przyprowadzamy tylko zdrowie dzieci, zgłaszamy wszystkie choroby zakaźne. Nieobecności dzieci zgłaszamy telefonicznie lub pocztą elektroniczną, najpóźniej do godz. 8:00.

Opłaty za przedszkole wnoszone będą na indywidualne rachunki bankowe (osobno za żywienie, osobno za pobyt w przedszkolu). Już w pierwszych dniach września otrzymacie Państwo kwoty do zapłaty. Należności należy regulować tylko i wyłącznie przelewami, w nieprzekraczalnym terminie do 10 dnia każdego miesiąca.

Rezygnacja z przedszkola następuje  tylko i wyłącznie na podstawie pisemnego wniosku rodziców, skierowanego do dyrektora placówki.

Prosimy nie przesyłać pocztą elektroniczną upoważnień.